Start arrow Aktualności arrow Moje Audio zaprasza: prezentacja wzmaniaczy Lavardin z kolumnami Focal z serii Utopia
Moje Audio zaprasza: prezentacja wzmaniaczy Lavardin z kolumnami Focal z serii Utopia



 

W dniach 18-19 czerwca w sklepie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja wzmacniaczy Lavardin z kolumnamu Focal serii Utopia.

Studio Audio Styl  Al. Rożdzieńskiego 91, Katowice, tel. (32) 258 95 76


Nasze badania zaczynają się w miejscu, gdzie inni już się poddali Nasze nowe technologie mają tylko jeden cel: radość ze słuchania muzyki. Nasze badania idą w kierunku poszukiwania najważniejszych elementów kształtujących muzykalność wzmacniacza i pozwoliły nam odkryć wcześniej nieznane zniekształcenia nieliniowe, które nazwaliśmy "zniekształceniami pamięciowymi" (memory distortion ™).

Najlepsze wzmacniacze lampowe produkują około jedną dziesiątą tego zniekształcenia, jedynie nasze rewolucyjne rozwiązania umożliwiają niemalże je wyeliminować – do jednej tysięcznej tego co było… i wszyscy mogą usłyszeć ten efekt.

Od samego powstania nasz wzmacniacz Model IT został doceniony przez melomanów i recenzentów światowej prasy audio, jako referencyjny wzmacniacz klasy światowej, w zakresie przyjemności słuchania muzyki i przejrzystości: prawdziwa Żywa Legenda. Później wprowadziliśmy na rynek model IS a niedawno Model IS Reference, które stosują nasze najnowsze opracowania, i mają doskonały stosunek jakości do ceny. Nasze technologie są również rewolucyjne, kiedy zostaną zastosowane w okablowaniu, w źródłach dźwięku czy kolumnach głośnikowych.

Proszę sprawdzić naszą listę dystrybutorów. Prosimy je odwiedzić, a przeżyjecie Państwo wyjątkowy spektakl muzyczny. Witamy w Lavardin Technologies, gdzie produkujemy wzmacniacze, które "mają taką właściwość, że prawie każdy inny wzmacniacz brzmi w sposób stłumiony i niezgrabny.

Roy Gregory (HIFI+).
www.lavardin.com

 

 


 

Wzmacniacze i kolumny uczestniczące w prezentacji :

Kolumny głośnikowe Sonus Faber Liuto

 

Sonus Faber podobno tworzy nie kolumny, lecz instrumenty akustyczne. Liczne nawiązania do słynnych lutników w dzisiejszych czasach mogą się wydawać niepoważne. Jednak bliższy kontakt z Lutnią (Liuto) skłania do nieco głębszych przemyśleńDystrybutor: HiFi Sound StudioCena: 3826 euro (ok. 15 000 zł)

W audiofilskim świecie lutnia jest nie tylko instrumentem, ale także symbolem nierozłącznie kojarzącym się z marką Sonus Faber. Począwszy od serii Cremona, Franco Serblin zaczął konsekwentnie budować obudowy o przekroju poziomym zbliżonym do lutni. Po latach znalazło się oczywiście wielu naśladowców tego rozwiązania, co nie zmienia postaci rzeczy, że to szacowna firma z Vicenzy je „wymyśliła”.
Osobiście zawsze ceniłem kolumny Sonusa, i to bynajmniej nie za urokliwy wygląd. Nawet jeśli nie zawsze w stu procentach brzmieniowo trafiały w mój gust, ilekroć je testowałem, zawsze dochodziłem do przekonania, że to kompletnie przemyślane zestawy, w których niczego nie pozostawiono przypadkowi. Kolumny, które miesiącami dopieszczano. Można chyba powiedzieć, że Sonusy są jak butelka naprawdę zacnego wina przy trunkach też niby dobrych, ale jednak z niższej półki.
Formalnie rzecz biorąc, Liuto jest jedną z tańszych propozycji Sonusa Fabera. Testowanym podłogówkom w czarnym lakierze fortepianowym towarzyszy klasyczna dla Sonusa odmiana drewniana (Noce), głośnik centralny (Smart) oraz zestaw kompaktowy (Monitor) – także w dwóch wykończeniach.

  

Budowa
Bodaj po raz pierwszy Sonus zastosował układ 3-drożny z wooferem wyraźnie oddalonym od głośnika średniotonowego. Ten pozornie nieistotny zabieg ma daleko idący wpływ na charakterystykę przetwarzania w okolicach kilkuset herców.
Liuto są średniej wielkości (dla niektórych: dużymi) kolumnami wolnostojącymi. Z wkręconymi kolcami i metalowymi listwami stabilizującymi (tył jest zbyt wąski, by był sens bezpośrednio w niego wkręcać kolce) mierzą 103 cm wysokości. Bardziej inspirująco niż front wygląda niezwykle smukły tył tych eleganckich i znakomicie wykonanych zestawów. Został, w dosłownym tego słowa znaczeniu, ozdobiony charakterystycznymi dla Sonusa terminalami głośnikowymi, oczywiście pojedynczymi. Tak jak innych Sonusów, Liuto nie da się położyć na plecach. Wyoblenia na spodzie i górze skutecznie temu zapobiegają.


Pokryty skórą front jest tak szczupły, jak tylko na to pozwala 22-centymetrowy woofer z nietypowym, wklęsłym korektorem fazy wykonanym z aluminium. Membranę tworzy stop aluminiowomagnezowy o przekroju nie stożkowym, lecz o określonej krzywiźnie (zbliżonym do ekspotencjalnego). Głośnika tego nie udało się nam wykręcić, co nie przeszkodziło w stwierdzeniu, że membrana oraz korektor fazowy są… naoliwione. Z podobnym rozwiązaniem spotkałem się po raz pierwszy. Ustaliłem także, że głośnik pracuje w średniej wielkości komorze od góry oddzielonej półką oddzielającą sekcję średniowysokotonową. Z opukiwania bocznych ścianek, pokrytych lakierem fortepianowym, wywnioskowałem, że komora nie sięga podstawy, lecz kończy się około 20 cm nad nią (tuż powyżej terminali głośnikowych). Wynikałoby stąd, że zwrotnica, zbudowana z filtrów drugiego rzędu (jak podaje producent), nie jest poddawana gwałtownym zmianom ciśnienia akustycznego, co zapobiega, albo redukuje, efekt mikrofonowania. Wspomniany woofer obciążają dwa pory BR o identycznych rozmiarach, umieszczone jeden nad drugim. Dlaczego dwa? Z uwagi na szczątkowość tylnej ścianki są dość wąskie (50 mm) – a to oznacza ryzyko powstania szumu turbulencyjnego. Ich zdwojenie zmniejsza prędkość powietrza w każdym z tuneli, a strojenie odpowiada jednemu portowi o większej średnicy. Trzeci z tuneli znajdujący się na samej górze daje ujście komorze głośnika średniotonowego. Nie ma on żadnego istotnego wkładu do przetwarzania basu, ale z pewnością przyczynia się do lepszej reprodukcji średniego zakresu częstotliwości. Podobnie jak dwa pozostałe tunele, został zabezpieczony siatką, co – jak pokazuje przykład mojego kolegi (znalazł 7 kasztanów w swojej kolumnie Monitor Audio) – ma jak największy sens, przynajmniej dla rodziców małych dzieci.


Średniotonowiec jest przetwornikiem budowanym na zamówienie w Norwegii (zapewne u Seasa). Membrana składa się… no właśnie, nie wiadomo do końca z czego. Przypomina włókno węglowe, ale podobno jest to polipropylen z włóknami tekstylnymi. Układ napędowy z dużym magnesem zapewnia dobre chłodzenie cewki (otwarta przestrzeń pod spiderem). 

 

Okablowanie sygnałowe i głośnikowe - kable Lavardin
Focal Diablo Utopia




Kompaktowa, dystyngowana i porywająca, Diablo Utopia stanowi ostateczną wizję dla referencyjnego głośnika podstawkowego, najczystszą tradycję Focal’a. Bezpośrednio inspirowana Grande Utopią EM, wyznacza kolejne kamienie milowe w dziedzinie basu, dzięki nowo opatentowanemu systemowi 6,5’’ (16,5 cm) Power Flower. Ustawiona na dedykowanej podstawce, Diablo Utopia czaruje średnicę i wysokie tony definiując dźwięk, bas sprowadza w piekielne czeluści jego gęstością a opanowanie mocy nigdy nie sięgało tak daleko dzięki nie.

 



Model IS
integrated amplifier

  

Tour de force: W obudowie pełnej szerokości, wykonanej z jakością Lavardin Technologies zamknięto układy wykonane w technologii niskich zniekształceń pamięciowych, praktycznie eliminując ich wpływ. Wyjątkowa dynamika modelu IS przeniesie słuchaczy bliżej do prawdziwej muzyki, z nieprawdopodobną przejrzystością i czystością, jak żaden inny wzmacniacz, nawet kosztujący o wiele więcej, nie jest w stanie. Nie będziecie w stanie uwierzyć, że moc wyjściowa to tylko 35 watów, tak mocne są transjenty. Także trudno uwierzyć jak pełny niuansów i jak jedwabny jest jego dźwięk, to cechy, które zazwyczaj są dostępne jedynie dla wzmacniaczy lampowych single-ended.
Doskonałe efekty otrzymywaliśmy z kolumnami głośnikowymi takimi jak Avalon, Sonus Faber, Quad ESL63, Rogers LS3/5A, Living Voice, i innymi...

Recenzje:

Active Image Model IS Model IS Reference - USA - The Absolute Sound - zwycięzca nagrody Golden Ear Award 2001

Model IS - Szwecja - 2000 - HiFi & Musik - Rena Snuren! Mój Boże, jaki realizm! Pełnia magii ujawniająca się wszystkim, którzy go słuchają

Model IS - Francja - Prestige Audio - Naprawdę dorównuje najlepszym, hi-endowym, konstrukcjom lampowym.

 


 

Model IS Reference
integrated amplifier

 


Model IS Reference jest bezpośrednią ewolucją IS, i jest przedsmakiem tego, co potrafi droższy model, IT.
Jego układy i zasilanie zostały odpowiednio ulepszone, aby potencjał naszej technologii niskich zniekształceń pamięciowych mógł się w pełni rozwinąć. Moc wzmacniacza pozostaje taka sama jak w modelu IS, ale mikrodynamika i rozdzielczość wzrastają, umożliwiając lepsze wyczucie i zrozumienie muzyki. Także scena dźwiękowa jest szersza, detale ostrzejsze, a cała prezentacja bardziej dojrzała, nawet jeśli ogólny balans tonalny pozostaje tak samo neutralny jak w modelu IS.
Nigdy żaden wzmacniacz nie osiągnął tak wiele za tak niską cenę, dając tak wielką przyjemność ze słuchania muzyki.

Recenzje:

Active Image Model IS Model IS Reference - USA - The Absolute Sound - zwycięzca nagrody Golden Ear Award 2001

Active Image Model IS Reference - Wielka Brytania v HiFi+ - Produkt roku 2001 - Totalny realizm i precyzja umiejscowienia zdarzeń na scenie dźwiękowej.

Model IS Reference - Niemcy - 2004 - Image HiFi - Jak to jest możliwe że tyle dźwięku wychodzi z tego wzmacniacza?

 


   

Model IT
integrated amplifier

  


Model IT jest pierwszym komercyjnie dostępnym wzmacniaczem na świecie, bazującym na naszej oryginalnej technologii "Memory Free". Model IT jest unikatowym technologicznym osiągnięciem, rezultatem 12 lat badań i tysięcy godzin odsłuchów. Elegancki flagowiec Lavardin Technologies jest jednocześnie demonstracją wagi naszych odkryć, którą niektórzy umniejszają, a inni używają do celów marketingowych...
Model IT jest minimalistyczną konstrukcją, korzystającą z wysokiej jakości obwodów o niskich zniekształceniach pamięciowych. Obsługiwany jest całkowicie ręcznie, ma cztery niezbalansowane wejścia liniowe, nie ma wyjścia do urządzenia nagrywającego ani przedwzmacniacza gramofonowego.
Czystość i przejrzystość, jakiej nie osiągają żadne inne wzmacniacze, powodują, że wybór IT spośród konkurencji jest rzeczą całkowicie naturalną. Ale my nie jesteśmy najlepszymi osobami do twierdzenia, jak dobre są nasze produkty: niech mówią audiofile i melomani.

Recenzje:


Model IT - 2008 [] Kanada - Magazine Son & Image
Model IT i kolumny Harbeth
"Rzadko słyszałem taką przejrzystość i szybkość... tak jakby wyglądać przez okno z szybą tak czystą jak kryształ" "Wyjątkowa reprodukcja muzyczna i radość z ponownego odkrycia posiadanych płyt, ich ukrytego piękna"

Model IT - 2008 - USA - STEREO TIMES  Active Image
Lavardin IT to prawdziwie wspaniały wzmacniacz, standard, według którego powinno oceniać się inne wzmacniacze. Moja rekomendacja dla naszej nagrody najbardziej poszukiwanego produktu roku? Oczywiście. Ale więcej, to najbardziej pożądany produkt mojego życia.

Model IT - 2008 - USA - POSITIVE FEEDBACK Active Image
Lavardin IT : Genialny, po prostu genialny - dobra robota!

Model IT - 2005 - Wielka Brytania - HIFI +
...fenomenalna rozdzielczość i przejrzystość, ten osiągany bez wysiłku czysty dźwięk powoduje, że muzyka i słowa stają się zrozumiałe: zawstydza bardziej wypasioną konkurencję...

Model IT - 2003 - Singapur - i AUDIO MAGAZINE
Lavardin to wyjątkowy wzmacniacz ..  Odkrywa się warstwy muzyki, których się nie spodziewamy, że tam są...

Model IT - 1999 - Wielka Brytania - HIFI+
"przy nim inne wzmacniacze brzmią w sposób stłumiony i niezgrabny"

Model IT - 1999 - Wielka Brytania - HIFI WORLD
To zdecydowanie jeden z najbardziej "znikających", naturalnych wzmacniaczy jakie słyszałem, niemal niezależnie od ceny. Ale bądźcie czujni, po jednokrotnym jego usłyszeniu, powrót do zwykłych wzmacniaczy tranzystorowych jest trudny. Ocena: Wybitny (4 na 4 globy)
[]

Active Image Model IT - Wielka Brytania - HIFI CHOICE
Nagroda redakcyjna Paula Messengera
Co takiego ma w sobie 40 watowy wzmacniacz z czterema wejściami, czego nie jest w stanie pobić najlepszy wzmacniacz Naima?

Model IT - 2000 - Wielka Brytania - WHAT HIFI
Ma fantastycznie naturalny i pełen informacji dźwięk, wspaniała jakość wykonania. To wyjątkowy wzmacniacz zintegrowany, wystarczająco dobry, żeby najlepsi zaczęli się bać, i to niezależnie od ceny.

Model IT - USA - STEREOPHILE
Lavardin Model IT jest doskonałym przykładem na to, że High End jest osiąganiem emocji z muzyki

Model IT - 1997 - Francja - DIAPASON
42/44 :... Lavardin jest najlepszy wśród konkurencji niezależnie od ceny. Na pewno Lavardin osiąga transparentność dotychczas nieosiągalną

Model IT - Francja - PRESTIGE Audio
Model IT jest lepszy niż najlepsze monofoniczne wzmacniacze triodowe jeśli chodzi o artykulację, transparentność i kontur ... dynamika nie odpowiada wartościom mocy maksymalnej podanej przez producenta, wydaje się że słuchamy wzmacniacza o mocy 2x200W, tak mocne są transjenty

Model IT - 1997 [- Francja - Le MONDE de la Musique
4/4 :. Dźwięk brzmi tak, jakby usunąć koc z głośników

 


   

Model C62
reference line preamplifier

  


Model C62 to minimalistyczny przedwzmacniacz korzystający z naszej wyjątkowej technologii niskich zniekształceń pamięciowych. Obsługa jest całkowicie ręczna, dostępnych jest sześć niezbalansowanych wejść liniowych. W obudowie pełnej szerokości, wykonanej z jakością Lavardin Technologies zamknięto układy wykonane w technologii niskich zniekształceń pamięciowych. Doświadczenie pełni możliwości technologii niskich zniekształceń pamięciowych możliwe będzie jedynie w kombinacji ze wzmacniaczem mocy wykonanym w tej technologii. Nasz przedwzmacniacz może też być świetnym partnerem dla tradycyjnych wzmacniaczy, jako zamiennik tradycyjnych, zazwyczaj nie najlepiej brzmiących przedwzmacniaczy. Dynamika Modelu C62 z pewnością przeniesie Was bliżej do muzyki, z czystością i przejrzystością, jakiej nie osiąga żaden inny przedwzmacniacz.

Recenzje:

Active Image Model PE (C62) Model MAP - Wielka Brytania - HiFi+ - Produkt roku 2000

Model PE (C62) Model AP - Francja - wprowadzenie na rynek produktów z serii Utopia

Model PE (C62) - Grecja - 2000 - Sound & HiFi - NXOS - ...jeden z 2 lub 3 najlepszych przedwzmacniaczy na świecie, jakie kiedykolwiek wyprodukowano...

Model PS Model AS (A80) - Niemcy - 2001 - Wyjątkowy produkt

 


   

Model 150
stereo power amplifier

  

Model AP150 jest wersją wzmacniacza zintegrowanego Model IT bez modułu przedwzmacniacza. W obudowie pełnej szerokości, wykonanej z jakością Lavardin Technologies zamknięto układy wykonane w technologii niskich zniekształceń pamięciowych. Model AP150 dostarcza 50 watów na kanał przy 8 omach i więcej niż 150 watów przy 4 omach. Doświadczenie pełni możliwości technologii niskich zniekształceń pamięciowych możliwe będzie jedynie w kombinacji z przedwzmacniaczem wykonanym w tej technologii, takim jak C62, który jest świetnym partnerem dla AP150. 

Model AP150 jest wzmacniaczem najczęściej wybieranym przez firmę JMLab do prezentacji kolumn serii Utopia.

 

 

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław