Start arrow Aktualności arrow Kondycjoner pasywny ISOL-8 MiniSub Wave w teście stereoikolorowo.blogspot.com
Kondycjoner pasywny ISOL-8 MiniSub Wave w teście stereoikolorowo.blogspot.com
Za istnienie i rozwój marki ISOL-8 (z angielskiego: isol-8 to isol-eight, czyli "i-sol-aejt", izolacja) odpowiedzialny jest dżentelmen Nic Poulson, który założył firmę nie gdzie indziej jak w angielskim Londynie w 2003 roku. Przez wiele lat pracował w szacownym BBC jako inżynier dźwięku. Wcześniej zaś odpowiedzialny był za powstanie firmy IsoTech, którą przez wiele lat współtworzył. (Gwoli ścisłości, obecnie ISOL-8 prowadzi także Simon Dart – główny projektant).
Pan Nic (no cóż, imię Nic niezbyt dobrze brzmi w języku polskim, ale czyta się je przecież jako "Nik") równolegle rozwijał (i nadal rozwija) inną markę - Trilogy Audio Systems, która specjalizuje się głównie w produkcji wzmacniaczy. Warto wspomnieć, że Poulson z wykształcenia jest elektronikiem, specjalistą od zasilania oraz automatyki i procesów sterownia. Dlatego w swojej manufakturze ISOL-8 do problemu zasilania podchodzi pozytywistycznie od podstaw, opracowuje urządzenia, które mają być przeznaczone do ściśle określonych zastosowań. Mają dystrybuować zmienny prąd elektryczny, doprowadzać go do urządzeń audio-stereo, w taki sposób aby wyeliminowywać jak największą ilość zanieczyszczeń, interferencji, zakłóceń, a równolegle ochraniać ten przesył, nie doprowadzać do degradacji dźwięku, lecz jego „oczyszczania”, regeneracji. Tylko tyle i aż tyle, bo temat zasilania, choć z pozoru prosty i nieskomplikowany, to w rzeczywistości wymagający dogłębnej wiedzy przedmiotowej i wielkiego doświadczenia technicznego. Nic Poulson obie te sztuki opanował i posiadł perfekcyjnie.



W aktualnym firmowym katalogu znajdują się trzy zasadnicze grupy: listwy zasilające, kondycjonery oraz duże filtry sieciowe dla rozbudowanych systemów high-fidelity. Drugi podział ISOL-8 przebiega wzdłuż przeznaczenia i zastosowania firmowych sprzętów – stąd można wyróżnić tu następujące zbiory: Custom Install (głównie do użytku profesjonalnego i montażowego), Audiophile (tłumaczenie zbędne) oraz High Performance (wysoko wydajne). Opisywany kondycjoner MiniSub Wave przynależy do ostatniej grupy – High Performance.



Budowa i właściwości
Ideą, która stanowiła o budowie kondycjonera MiniSub Wave było wyeliminowanie szkodliwych krzyżowych zanieczyszczeń prądowych (czytaj TUTAJ) w taki sposób, aby zakłócenia zewnętrzne zostały zablokowane, a jednocześnie uniemożliwione zostało negatywne wpływanie poszczególnych czynników zasilanego systemu na inne przy jednoczesnym uwalnianiu ich maksymalnej wydajności brzmieniowej. Innymi słowy, ISOL-8 filtruje prąd w obie strony. Nie tylko filtruje to, co dostaje się do środka z zewnętrznej sieci, ale także czyści w drugą stronę, redukuje te zanieczyszczenie, które są generowane przez wpięte do nich urządzenia cyfrowe. W taki sposób, pomiędzy poszczególnymi gniazdami MiniSub Wave nie przenoszą się zakłócenia z jednego na drugie. Sprzyja temu oryginalna technologia opracowana w ISOL-8 zwana jako Transmodal (czytaj TUTAJ). Jak widać, ISOL-8 to wielce przemyślane konstrukcje, które bardzo wyróżniają się na tle wielu innych podobnych. Tu nie ma miejsca na czarną magię, czy sztucznie dorabianą filozofię - wszelkie produkty są projektowane w oparciu o wyłącznie dogłębną znajomość tematu zasilania oraz jego implementację w systemach audio-stereo. ISOL-8 ma na celu poprawiać brzmienie i czyni to stricte na racjonalnych zasadach fizyki i techniki, a nie czarnoksięstwa.
 
czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com



 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław