Najnowszy wzmacniacz zintegrowany Hegla nie tylko zadziwia dynamika, lecz także udowadnia, ze dodatkowe funkcjonalności wpostaci wejść cyfrowych czy AirPlaya można dostać niejako gratis.
W Norwegii byłem trzy razy. To przepiękny kraj, choć o chłodnym klimacie, szczególnie na północy, niemniej wart odwiedzenia bardziej niż kraje jawiące się przy nim jako wakacyjny raj nad Morzem Śródziemnym. Chłodni są tez mieszkający w Norwegii ludzie. Mili, bardzo przyjaźnie nastawieni, ale jednak zdystansowani, na pewno nie porywczy inie żywiołowi, bardzo powściągliwi. Witają się na odległość, rzadko podają sobie rękę. Stylistyka urządzeń Hegla doskonale oddaje emocjonalność Norwegów, araczej jej brak. Aby odróżnić poszczególne modele wzmacniaczy Hegla, wystarczy znać wysokość ich obudowy oraz dysponować linijka. Wszystkie fronty są bowiem identyczne ipozbawione oznaczeń. H160 nie wyłamuje się ztej linii wzorniczej ani owłos. Jest po prostu Heglem. Firma ma siedzibę w Oslo. Głównym konstruktorem jest Bent Holter.
BUDOWA
Obudowa ma charakterystyczny front, z wyraźnym zaokrągleniem krawędzi irównie wyraźnym zróżnicowaniem grubości w części centralnej ipo bokach. Ów front to odlew zaluminium, pokryty trwała powłoka proszkowa w kolorze czarnym. Pozostała obudowa jest stalowa i składa się z dwóch części. Dolna to zagięta wanna, która tworzy spód oraz ściankę tylna. Jest także elementem konstrukcyjnym, do którego przykręcono aluminiowy front. Druga cześć to pokrywa. Podobnie jak front, malowana proszkowo, zamyka jednocześnie górę i boki urządzenia. By dostać się do środka, wystarczy odkręcić cztery śruby.
cały test:
Hegel H160 test Audio Video 3,0 Mb
|